Rumuńskie skarby: co warto zobaczyć w Sybinie?

Sybin jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może nas oczarować Rumunia. Kto w czasie wycieczki po Siedmiogrodzie zatrzyma się tu na dłużej, ten z pewnością żałować nie będzie. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Z kart historii – Sybin i jego dzieje
Sybin to miasto wyjątkowe, które może oczarować każdego miłośnika historii. Jego dzieje sięgają XII wieku, kiedy to powstał tu gród, założony przez saskich kolonizatorów. Sasi, których zaprosili tu władcy Węgier, stawiali na potężne fortyfikacje, z które od samego początku był wyposażony Sybin. Do XIV wieku miasto to mogło się pochwalić pomyślnym rozwojem, przy czym najważniejszą rolę odgrywał tu handel. W późniejszym okresie miasto straciło na znaczeniu, a na lepsze czasy jego mieszkańcy musieli poczekać aż do XIX stulecia. Dziś jest to ważny ośrodek kulturalny, na terenie którego coraz ważniejszą rolę odgrywa turystyka. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż w mieście tym zachowało się sporo cennych zabytków, którym tak chętnie poświęcają i znane biura podróży, i korzystający z ich ofert turyści.

Co warto zobaczyć w Sybinie?
Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Sybin, dla każdego z nas mogą się okazać wspaniałą przygodą oraz wyjątkową lekcją historii. Saskie Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historii Farmacji oraz Muzeum Etnograficzne im. Franza Bindera – oto ważne atrakcje, którym miłośnicy historii i sztuki koniecznie powinni poświęcić swój czas. Wspaniałym doświadczeniem mogą się tu okazać spacery w rejonie Małego Rynku oraz spacer po Moście Kłamców – najstarszym żelaznym moście, jakim może się pochwalić Rumunia. Narodowe Muzeum Brukenthala, pochodzący z początku XVIII wieku kościół farny św. Trójcy oraz wieża Ratuszowa, z której roztacza się wspaniały widok na Sybin i jego najbliższą okolicę to kolejne atrakcje, którym warto poświecić swój czas. Dla tych turystów, których interesuje kultura ludowa, wyjątkowym punktem na mapie tego miasta będzie Muzeum Tradycyjnej Cywilizacji Ludowej „ASTRA”. To wyjątkowy skansen, który swoimi zbiorami może oczarować każdego turystę.

Serbia dla ciekawych: Nowy Sad

Sybin to wyjątkowe miasto, na terenie którego każdy może miło i pożytecznie spędzić wolny czas. Cenne zabytki, ciekawe placówki muzealne oraz atmosfera, której nie można się oprzeć – oto czynniki, dzięki którym to miasto zyskało uznanie w oczach turystów i stało się jednym z ważniejszych punktów na turystycznej mapie Rumunii.