Państwa świata, które są warte grzechu! – poznaj Meksyk, Egipt i Japonię

Według danych podawanych przez ONZ na świecie istnieje dokładnie 195 państw.

Każde z nich wyróżnia się na tle pozostałych, jednak niektóre nie mają sobie równych pod względem atrakcji. Przestawiamy najciekawsze państwa świata.

Meksyk

Jest to kraj pełen kontrastów, na jego obszarze znajdują się piękne plaże, dżungla, starożytne zabytki, nietuzinkowe miasta i urokliwe wsie. Jedną z najciekawszych atrakcji w Meksyku jest piramida Kukulkana. Budowla znajduje się w starożytnej aglomeracji Chichen Itza będącej pozostałością po tajemniczej cywilizacji Majów.

Wiek piramidy ocenia się na około 1500 lat. Ponadto w Meksyku znajduje się słynne miasto Cuncun przyciągające miliony turystów z całego świata. Można tam podziwiać morze Karaibskie i odpocząć w luksusowych hotelach lub apartamentach.

Egipt

Niegdyś rządzony przez faraonów nie jest już najpotężniejszy na świecie, ale ciągle przyciąga do siebie miliony ludzi. Główną tego przyczyną jest kompleks piramid znajdujący się w Gizie. Każdy pragnie zobaczyć te olbrzymie budynki mające co najmniej 4,5 tys lat.

Obok nich znajduje się równie sławny Sfinks, który jest od nich jeszcze starszy. Kolejną nieszablonową pamiątką po starożytnych jest świątynia Amona w Karnaku. Obiekt został ukończony za panowania Ramzesa II i można w nim podziwiać niezliczone ilości egipskich hieroglifów.

Tutaj znajdziesz artykuł o 5 najciekawszych atrakcjach turystycznych Egiptu.

Japonia

Kraj Kwitnącej Wiśni stanowi marzenie wiele turystów. Jest pełen ciekawych miast, a wśród nich znajduje się stolica – Tokio. Ta potężna aglomeracja oferuje szereg atrakcji, takich jak Tokio Tower, Food Town oraz Tęczowy Most.

Kolejnym ciekawym miastem jest dawna siedziba cesarzy Kioto. Jest to miejsce, które zachowało część klimatu z czasów samurajskich, a znajdujące się tam budowle nie mają sobie równym w całej Japonii.