Lanzarote i największe skarby Wysp Kanaryjskich

Lanzarote to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów Wysp Kanaryjskich, na terenie której nuda nikomu nie zagrozi. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Atrakcje Wysp Kanaryjskich

Lanzarote to piękne krajobrazy i niesamowita przyroda. Kto chce się o tym przekonać, ten powinien odwiedzić tereny Parku Narodowego Timanfaya. Wycieczki po tej wulkanicznej krainie mogą stać się dla wielu osób wspaniałą przygodą. Z potęgą wulkanów oraz z ciekawymi pamiątkami po ich działalności można się spotkać w wielu innych zakątkach wyspy. Jednym z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić, będzie Jameos del Agua – piękna jaskinia, która swe powstanie zawdzięcza właśnie erupcji wulkanu. Warto zwiedzić to miejsce, które szerszej opisane jest pod adresem www.infopodroze.pl.

Dla miłośników jaskiń ciekawym celem wycieczki po Lanzarote będzie też Cueva de los Verdes – Jaskinia Zielonych, mogąca się pochwalić ciekawą szatą naciekową oraz bogatą ofertą podziemnych koncertów.

Popularność Cueva de los Verdes

Dzięki wspaniałej akustyce, stała się ona popularną salą koncertową, która zdobyła wielkie uznanie. Dla tych osób, które interesują się historią, ciekawym punktem w programie wycieczki po tej wyspie będzie miasto Teguise. Powstało ono w pierwszej połowie XV wieku jako pierwsze miasto na Wyspach Kanaryjskich. Do dziś panuje tu wspaniała atmosfera, a dzięki licznym zabytkom, miasto to stało się popularnym celem turystycznych wypraw. Yaiza, mogące się pochwalić położeniem na obrzeżach Parku Narodowego Timanfaya, Guatiza i Mala – oto kolejne miejscowości, którym znane biura podróży organizujące wczasy na Wyspach Kanaryjskich bardzo chętnie poświęcają swój czas. Dobre zagospodarowanie i malownicza okolica to wielkie atuty, które skutecznie przyciągają uwagę turystów z całego świata.