Aby wybrać cel wycieczki, należy dobrze zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami.

Poniżej kilka pomysłów dla osób nie tylko o różnych zainteresowaniach, ale także lubiących bardzo różne formy spędzania wolnego czasu.

1. Islandia

Islandia to państwo w Europie o niezbyt dużej powierzchni i dość słabo zaludnione. Ciekawostką jest fakt, że w Islandii prócz rdzennych mieszkańców największą grupą etniczną są Polacy. Podczas wycieczki na Islandię warto przede wszystkim spróbować charakterystycznych dla tego kraju potraw. Ich podstawą zazwyczaj są ryby, niezwykle popularne są potrawy z rekina.

2. Mauritius

Mauritius gwarantuje egzotyczny i elegancki wypoczynek. Jest to małe państwo położone na wyspie na Oceanie Indyjskim. Używanym na co dzień na Mauritiusie językiem jest angielski, wielu obywateli mówi jednak także po francusku. Mauritius ma kolonialną przeszłość, miesza się w nim wiele wpływów kulturowych, także europejskich. Ma to odzwierciedlenie zarówno w tradycjach, jak i w serwowanej na Mauritiusie kuchni.

3. Stany Zjednoczone – Park Narodowy Yellowstone

Park Yellowstone w Stanach Zjednoczonych to niesłychanie duży obszar rozciągający się na terytorium trzech stanow. Jest siedzibą dla wielu gatunków zwierząt i oczywiście miejscem, w którym zobaczyć można najwspanialsze przyrodnicze widoki. Jest to teren wulkaniczny, przez który przepływa również rzeka Yellowstone. W tym miejscu wszystko podporządkowane jest przyrodzie. Jest to niewątpliwie jedno z tych miejsc na Ziemi, które warto zobaczyć.

4. Berlin

Berlin to jedna z najchętniej odwiedzanych europejskich stolic. Nie bez powodu. W stolicy Niemiec zawsze wiele się dzieje, a w przestrzeni miejskiej panuje specyficzna, uwielbiana przez wielu atmosfera artystycznej i społecznej wolności.