Batumi i okolice, czyli co warto zobaczyć w Gruzji?

Dla wielu turystów Gruzja to wyjątkowo atrakcyjny kierunek podróży. Kraj też urzeka wspaniałym krajobrazem oraz cennymi zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Jakie zakątki tego kraju cieszą się największą popularnością? Już teraz znane biura podróży chętnie organizują wycieczki w Kaukaz, chętnie odwiedzanymi punktami są też ukryte w górskich dolinach osady. Warto jednak pamiętać, że Gruzja może się okazać wyjątkowo atrakcyjnym krajem dla tych, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy nad morzem.

Jakie miejscowości mogą się w takim przypadku okazać najlepszym celem wyprawy?

Dla osób, którym marzy się plażowanie oraz korzystanie z morskich kąpieli, idealnym miejscem na wczasy w Gruzji stanie się Batumi. Polskie biura podróży już dawno dostrzegły ogromny potencjał tego kurortu, zatem i oferta wypoczynku na jego terenie jest coraz ciekawsza. Sam pobyt w Batumi może dostarczyć turystom wielu niezapomnianych wrażeń, niezwykłą przygodą mogą się tez okazać wycieczki po najbliższej okolicy tego miasta.

Portal poleca: Planujesz wakacje nad morzem? Sprawdź co można robić nad polskim Morzem Bałtyckim!

Co warto zobaczyć w tej części Gruzji?

Zacznijmy od zapoznania się z tymi atrakcjami, które czekają na turystów w Batumi. To jeden z najmodniejszych ośrodków turystycznych nad Morzem Czarnym, który urzeka i dobrym zagospodarowaniem, i wspaniałą okolicą. Nie brak tu miejsc, które warto odwiedzić. Zwiedzanie Muzeum Stalina, spacery po Parku Przymorskim oraz lekcje przyrody, jakimi stają się wizyty w miejscowym ogrodzie botanicznym – oto najciekawsze sposoby spędzania wolnego czasu w Batumi. Ciekawe atrakcje czekają też w najbliższej okolicy tego kurortu. Batumi jest doskonałym punktem wypadowym dla tych turystów, którym marzą się wycieczki po czarnomorskim wybrzeżu. Jakie miejscowości w rejonie Batumi zasługują na wyróżnienie? Pięknymi plażami może się pochwalić Adżaria, kusząca jednocześnie górską scenerią. Ruiny bizantyjskiej twierdzy Petra, ruiny Koroli oraz górskie miasteczko Khulo – oto kolejne atrakcje, którym w tej części Gruzji warto poświęcić swój czas.