Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Buenos Aires, stolica Argentyny i jedno z najciekawszych miast w Ameryce Południowej, ma się czym pochwalić. Potencjał tego miasta dostrzegło niejedno biuro podróży, zatem i ofert zwiedzania Buenos Aires pojawia się coraz więcej. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po mieście znanym z tanga, ciekawych zabytków i licznych kontrastów?

Narodowa mentalność południowej Europy – jak to wygląda?

Buenos Aires w pigułce
Buenos Aires to jedno z najwspanialszych miast na świecie. Ten ośrodek miejski założony został w latach 30-tych XVI wieku, kiedy to na terenie Ameryki Południowej pojawili się poszukiwacze złota z odległej Hiszpanii. Ich osadnictwo na dobre zmieniło oblicze tej części świata, dało też początek tak wielkim miastom, jak Buenos Aires. Miasto, które obecnie pełni rolę argentyńskiej stolicy, aż do 1821 roku było stolicą hiszpańskiej kolonii w tej części świata. Dziś jest to miasto pełne kontrastów, na terenie którego nie brak kolonialnych pamiątek.

Buenos Aires jego skarby
Argentyna może być dumna z Buenos Aires – tętniącego życiem miasta, na terenie którego żaden turysta nie będzie mógł narzekać na nudę. Jednym z symboli tego miasta jest potężny obelisk, znany jako Obelisco de Buenos Aires. Zajmuje on bardzo ważną rolę w panoramie współczesnego miasta, przypomina też o tak ważnym wydarzeniu, jakim było pojawienie się pierwszych osadników z Hiszpanii w tej części Ameryki Południowej. Plaza de la República, Plaza de Mayo czy Plaza del Congreso – oto bardzo ważne punkty na mapie tego kraju, którym w czasie wycieczki z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. W gronie najciekawszych budowli, których pominąć nie można, wyróżnia się Różowy Dom, będący oficjalną siedzibą prezydenta Argentyny. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też turystom wizyta na Plaza de Mayo – pięknym placu, w pobliżu którego skupiło się sporo cennych zabytków. Większość budowli, które można tutaj zobaczyć, powstała w XIX stuleciu i do dziś zachwyca swą piękną formą. Buenos Aires może się też pochwalić dzielnicą artystów, znaną jako San Telmo. Kto w czasie wycieczki po stolicy Argentyny zajrzy na jej teren, ten będzie mógł odpocząć w jednej z klimatycznych kawiarenek oraz zwiedzić tak ciekawy obiekt, jezuicki kościół św. Ignacego, zbudowany w pierwszej połowie XVIII stulecia.

Stolica Argentyny to miasto pełne kontrastów, w którym dzielnice nędzy sąsiadują z koloniami artystów, a sypiące się domy – z cennymi zabytkami, przypominającymi o kolonialnej przeszłości Buenos Aires. Ponieważ turystyka odgrywa tu coraz ważniejszą rolę, goście mogą korzystać tu z coraz lepszych warunków pobytu. Dobrze rozwinięta baza noclegowa ułatwia planowanie pobytu w tym mieście, a coraz większa ilość atrakcji sprawia, że nikt z nas na nudę nie powinien tutaj narzekać.

1 thoughts on “Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Comments are closed.