Jakie są najpopularniejsze polskie stadniny koni?

Jazda konna to taka dyscyplina sportowa na którą nigdy nie jest za późno. Na jazdy można posłać małe dzieci, ale również nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajęły się tym również nieco starsze osoby.

Konie to wspaniałe i dumne zwierzęta, jakie wykorzystuje się również przy terapiach.

Najpopularniejsze polskie stadniny

W Polsce nie brakuje miejsc, gdzie można zapisać się na jazdę konną. Oto popularne polskie stadniny koni, gdzie osoby chętne do nauki jazdy są zawsze mile widziane:

  • stadnina Rumak z Karwii – znaleźć ją można dokładnie miejscowości Parszczyce przy głównej drodze  Wejherowo – Krokowa – Karwia. Nikt nie powinien mieć problemu z dojazdem. Najmłodsze dzieci mogą liczyć na oprowadzenie na kucyku. Możliwe jest również zapisanie się na zajęcia pod okiem doświadczonego trenera. Organizowane są również wyjazdy w teren. Nie lada ciekawostką jest labirynt kukurydzy, który został stworzony na miejscu. Więcej informacji o stadninie koni z Karwii tutaj: https://www.dziwnow24.pl/karwienskie-wakacje-w-siodle-odwiedz-stadnine-rumak/
  • stadnina koni w Janowie Podlaskim – najstarsza stadnina w Polsce, która została stworzona w 1817 roku. To właśnie tam organizowane są bardzo głośne aukcje Pride Of Poland, które gromadzą wiele znanych osobistości. Konie sprzedawane są za ogromne kwoty. Na co dzień można tam skorzystać z bardzo bogatej oferty usługowej, która skierowana jest do dzieci i dorosłych.
  • Stado Ogierów Sieraków – wyróżnia się tym, że znaleźć można tam najstarsze ogierów gorącokrwistych, jakie można znaleźć na terenie Polski. To miejsce, które specjalizuje się w hodowli koni, ale także specjalizują się oni w sporcie jeździeckim, jak również jeździe rekreacyjnej i turystycznej, która to także skierowana jest do dzieci i dorosłych.