Istebna: ciekawostki związane z tą górską miejscowością

istebna

Zastanawiając się nad tym, gdzie najlepiej wyjechać na wakacyjny wypoczynek, aby cieszyć się ciszą oraz spokojem warto rozważyć możliwość wycieczki do Istebnej. Ta niewielka górska wieś położona jest w województwie śląskim w dosyć niewielkiej odległości zarówno od czeskiej, jak i słowackiej granicy. Z pewnością niejedna osoba słyszała już o tej miejscowości, jednak warto przyjrzeć się jej nieco bliżej.

Istebna położona jest na zboczach Złotego Gronia, a krajobraz miejscowości tworzą przede wszystkim górzyste tereny pokryte lasami oraz inną bujną roślinnością. Przez tę miejscowość przepływa rzeka Olza a wraz z Jaworzynką oraz Koniakowem Istebna tworzy tzw. Beskidzką Trójwieś. Wydawać by się mogło, iż w miejscowości tej nie ma co liczyć na jakieś atrakcje jednak warto wiedzieć, iż Istebna jest bardzo dobrze rozwiniętym ośrodkiem sportowym, dlatego też każdego roku przyjeżdża tutaj wielu turystów zarówno tych, którzy pragną wypocząć, jak i tych preferujących aktywny wypoczynek. Z tego właśnie względu przed przyjazdem warto zorientować się jak wygląda tutejsza baza noclegowa.

Zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim należy liczyć się z tym, iż znalezienie wolnego pokoju na kilka dni przed planowanym przyjazdem może być niezwykle trudne. Wprawdzie, jeśli chodzi o noclegi Istebna, to można zatrzymać się w licznych gospodarstwach agroturystycznych lub ośrodkach wypoczynkowych, jednak wcześniejsza rezerwacja jest po prostu konieczna. Problemy ze znalezieniem noclegu występują głównie zimą oraz latem, czyli wtedy, gdy większość osób decyduje się na wakacyjny wypoczynek lub też spędzenie ferii zimowych na górskich stokach.

Jeśli chcesz znaleźć więcej ciekawostek o polskich miejscowościach, zajrzyj na www.dabrowainfo.pl i zapoznaj się z różnymi atrakcjami miasta i okolicy.

Ciekawostką związaną z ta miejscowością jest fakt, iż pochodzi stąd najprawdopodobniej najstarszy regionalny polski zespół folklorystyczny o tej samej nazwie co nazwa wsi. Istebna ze względu na swoje położenie uważana jest obecnie za najbardziej atrakcyjną miejscowość położoną w Polsce i nie ma się czemu dziwić, gdyż zarówno góry, jak i rzeka tworzą tutaj niesamowity klimat i przepiękny krajobraz.

Zastanawiając się nad tym, gdzie spędzić wakacje oraz ferie zimowe warto rozważyć możliwość wyjazdu do Istebnej, gdyż można tutaj liczyć nie tylko na wiele bardzo ciekawych atrakcji, ale również na ciszę i spokój, o których w mieście można jedynie pomarzyć.