3 sposoby na tanie podróże wakacyjne

wakacje

W sezonie wakacyjnym często szukamy ciekawych propozycji wycieczek za granicę, by odpocząć, mieć gwarancję pięknej pogody i zobaczyć inną kulturę czy spróbować kuchni zagranicznej. Jednak patrząc na ceny lotów czy oferty biur podróży możemy szybko stwierdzić, że jest to bardzo drogi interes. Niesłusznie! Jest wiele sposobów na bardzo tanie podróżowanie za granicę!

Naucz się korzystać z biur podróży!

Rzeczywiście kupując wycieczkę zagraniczną w czerwcu czy lipcu na termin sierpniowy zapłacisz najwięcej. Po pierwsze dlatego, że lipiec i sierpień to miesiące wakacyjne, a po drugie, że kupno wycieczki miesiąc wcześniej to nienajlepszy pomysł. Pomyśl o szybszym planowaniu wakacji i skorzystać z opcji first minute (kup wycieczkę pół roku do przodu). Dodatkowo nie leć na wakacje w lipcu i sierpniu, kiedy jest największe zainteresowanie. Pamiętaj, że w maju, czerwcu czy wrześniu w krajach takich jak Egipt, Grecja i Hiszpania pogoda jest nadal piękna (przekracza 30 stopni w ciągu dnia). Oferty w tym okresie są jednak często sporo tańsze!

Wybieraj odpowiedni środek transportu!

Podróżując samemu nie zawsze musisz wybrać samolot. Wielu Polaków spędzając wakacje we Włoszech czy Chorwacji decyduje się na wyjazd samochodem. Podróż w obie strony do takich krajów to często koszt około 1000-1500 złotych, przy 4-5 osobach za podróż w dwie strony płacimy nie więcej niż 300-400 złotych, co jest niską kwotą. Do tego zakwaterowanie prywatne i można spędzić tydzień wakacji w Chorwacji za 1000-1500 złotych za osobę!

Natomiast jednym z najlepszych polskich miast na urlop jest Poznań i jego nietuzinkowe atrakcje!

Korzystać a narzędzi i porywnywarek cenowych!

Nawet wybierając loty samolotem w ulubione miejsca możesz podróżować tanio. Obserwuj ceny biletów, korzystaj z okazji i przede wszystkim korzystaj z dostępnych narzędzi. W internecie istnieje wiele porównywarek i wyszukiwarek tanich lotów. Najprostszym przykładem są loty Google, czyli zakładka, która pokazuje różne kierunki lotów, również te najtańsze. Jeśli chcesz spędzić wakacje za granicą, ale nie masz konkretnego kierunku, to warto dopasować miejsce wypoczynku do najtańszej aktualnie oferty podróży.