Get Adobe Flash player

postheadericon Galeria zdjęć

Poniżej przedstawiamy galerie zdjęć wykonanych i udostępnionych przez naszych klientów.

Egipt

- Piramida Cheopsa w Gizie zachowała się do dziś jako jedyna budowla z siedmiu cudów świata. - Warcaby były najpopularniejszą grą w starożytnym Egipcie. - W Muzeum Egipskim w Kairze znajduje się ponad 100 tysięcy eksponatów - Taniec brzucha jest uprawiany w Egipcie od czasów faraonów

14 Zdjęcia

Tunezja

- W Tunezji kręcono wiele znanych filmów m.in. „ Gwiezdne Wojny”, „Angielski Pacjent”, „Piraci”, „Indiana Jones”. - W Tunezji realizowano też polskie filmy : „W pustyni i w puszczy” , „Quo Vadis”. - Tunezja jest jednym z największych na świecie eksporterów oliwek. - Kairuan z Wielkim Meczetem to czwarte na świecie święte miejsce islamu.

73 Zdjęcia

Turcja

- Istambuł to jedyne miasto na świecie leżące na dwóch kontynentach. - Wielki Bazar w Stambule składa się z 4000 tysięcy sklepów. W tym ponad 500 letnim „centrum handlowym” pracuje 25000 pracowników. Są tu 22 wejścia. - 70 % orzechów laskowych na świecie pochodzi z Turcji. - Tureckie koty van to zwierzęta które lubią wodę i potrafią pływać.

36 Zdjęcia

Maroko

- Słynny film „Casablanca” nie powstał w Maroku. Został prawie w całości nakręcony w studiu filmowym. - Jedyną plenerową scenę kręcono w pobliżu Los Angeles. - Marokańskie Oukamaiden z 20 km tras to największa stacja narciarska Afryki. Działa tu kilka wyciągów, ale na stok można też wjechać na osiołku. - Meczet Hassana II w Casablance jest trzecim największym meczetem na świecie. W jego głównej sali modlitewnej może się zmieścić 25.000 muzułmanów.

16 Zdjęcia

Majorka

- Majorka to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku gwiazd - filmu, muzyki, świata mody i sportu. Bywali tu m.in. Charlie Chaplin, Jack Nicholson, Claudia Schiffer. Swoją posiadłość na wyspie ma Michael Douglas. - W Miejscowości Manacor są produkowane sztuczne perły. Odróżnienie sztucznych pereł tu wytwarzanych od prawdziwych jest praktycznie niemożliwe. - W zimie na przełomie 1838 i 1839 roku na wyspie przebywał Fryderyk Chopin z George Sand.

10 Zdjęcia

Australia

- Głową państwa jest królowa Anglii i Australii Elżbieta II. Królowa jest reprezentowana przez gubernatora . - Australię zamieszkuje prawie dwa razy mniej ludności niż Polskę (ponad 22 mln). Udział w wyborach jest w Australii obowiązkowy. Kara za nie oddanie głosu wynosi 50 dolarów australijskich. - W Australii znajduje się najdłuższy płot świata. Ma ponad 5.500 km długości. Ogrodzenie nazywane jest „płotem psów dingo”. Zadaniem płotu jest ochrona owiec przed psami.

11 Zdjęcia

Portugalia

-Przylądek Roca w Portugalii jest najdalej wysuniętym na zachód punktem Europy. -Most 25 Kwietnia w Lizbonie jest drugim co do długości wiszącym mostem w Europie /jego długość to 2280 m/. - Portugalia jest największym producentem na świecie korka do wina. -Granice Portugalii nie uległy zmianom od XIII wieku.

11 Zdjęcia

Jordania

-W Petrze nakręcono jedną ze scen do filmu „Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”. -Stolica Jordanii - Amman położona jest na 19 wzgórzach. - 80 % Jordanii zajmuje pustynia -Długość wybrzeża w Jordanii wynosi zaledwie 27 km

16 Zdjęcia

Sycylia

- Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego. - Wulkan Etna jest drugim najwyższym w Europie. - Sycylia szczyci się największą w Europie ilością godzin słonecznych w ciągu roku. - Najsłynniejszym mieszkańcem wyspy był Archimedes

19 Zdjęcia