Get Adobe Flash player

postheadericon Ubezpieczenia podróżne

Czy wyjeżdżający mieszkańcy Żar posiadają ubezpieczenie podróżne?

Mam ubezpieczenie turystyczne od organizatora.Mam kartę EKUZ. Po co mi inne ubezpieczenie ?

Każda wycieczka wykupiona w biurze podróży ma wliczone ubezpieczenie podróżne. Czy to wystarcza ? Niestety czasem nie. Organizatorzy wczasów są zobligowani do zapewnienia klientowi ubezpieczenia w zakresie podstawowym .Przeciętna kwota 15000 Euro jest oczywiście ogromna, lecz może się okazać bardzo mała w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia.Należy pamiętać,że z kwoty ubezpieczenia pokrywane są ewentualne koszty transportu ubezpieczonego.Zazwyczaj nie jest ubezpieczony bagaż, a żadna polisa nie zawiera rozszerzenia o choroby przewlekłe.

Posiadacze Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ otrzymują pomoc w państwowych placówkach służby zdrowia w Unii Europejskiej . Należy pamiętać, że nie jest to ubezpieczenie turystyczne. Posiadacze nie mogą korzystać z placówek prywatnej służby zdrowia. Może się okazać że bezpłatna usługa w jednym z krajów Unii w innym może być płatna.Karta nie obejmuje też kosztów transportu sanitarnego.

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie podróżne ?

Zawierając ubezpieczenie należy zwrócić uwagę na kwotę na jaką jest polisa. Kwota 30000 Euro może okazać się wystarczająca w Europie,ale nie jest odpowiednia dla wyjazdów egotycznych. Należy pamiętać, że w kwocie ubezpieczenia zawarte są koszty transportu,a te z innego kontynentu są wysokie.W TU Europa możemy się nawet ubezpieczyć do 100000 Euro.

Pan Ryszard 5 lat temu miał zawał serca..Samopoczucie Pana Ryszarda jest świetne, jednak od tego czasu wykupuje polisę z rozszerzeniem od chorób przewlekłych i w komforcie korzysta z corocznego urlopu.

Ten typ ubezpieczenia na szczęście wykupuje wielu potrzebujących mieszkańców Żar.

Warto też sprawdzić na jaką kwotę ubezpieczony jest bagaż.

Miłośnicy sportów typu narciarstwo, windsurfing czy kolarstwo górskie, powinni skorzystać ze specjalnych ubezpieczeń które zawierają koszty leczenia związane z tymi zdarzeniami.W takiej polisie zazwyczaj dodatkowo mamy wliczone OC i ubezpieczony sprzęt.

Wykupując ubezpieczenie kosztów rezygnacji warto sprawdzić, czy w wyniku zdarzenia objętego ubezpieczeniem otrzymamy 100 % zwrotu kosztów.

Jak działa ubezpieczenie podróżne ?

Wykupując ubezpieczenie turystyczne w razie konieczności możemy korzystać z telefonicznej pomocy przez 24 godziny na dobę.

Pani Anna ubiegłoroczny urlop spędzała w Hiszpanii. W wyniku wypadku klientka doznała urazu kręgosłupa. Do Polski Pani Anna musiała wrócić specjalnym samolotem sanitarnym. Na szczęście nigdy nie chorująca klientka miała odpowiednio wysokie ubezpieczenie. Koszty w wysokości ponad 25000 Euro pokrył ubezpieczyciel. Wizyta w szpitalu i transport przebiegły bezkosztowo. Po powrocie Pani Anna wysłała tylko do ubezpieczyciela odpowiednią dokumentację.

Na szczęście takie zdarzenia występują stosunkowo rzadko,ale ubezpieczenie turystyczne bywa pomocne w przypadku drobniejszych zdarzeń. Mieszkańcy Żar wielokrotnie korzystali z pomocy lekarza i ubezpieczyciela w przypadku przeziębień, zatruć ,zwichnięć, bólu ucha itp.

Poznawanie i zwiedzanie to naprawdę przyjemna rzecz. Mając odpowiednio dobrane ubezpieczenie podróżne mieszkańcy Żar w pełni mogą skorzystać z uroków świata