Get Adobe Flash player

postheadericon Pilot/Rezydent

Podczas wycieczek, wypoczynkowych pobytów grupowych, objęci są Państwo opieką przedstawiciela biura podróży.

Pilot

Uczestnikom imprez objazdowych /wycieczek/ towarzyszy pilot. Pilot opiekuje się grupą i jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg imprezy, zapewnienie opłaconych świadczeń, realizację programu.

Prosimy zwrócić uwagę ,że pilot nie ma lokalnych uprawnień do oprowadzania grup np: w obiektach muzealnych , pałacach .W związku z tym informacje o danym miejscu, mogą zostać przekazane w autokarze lub przed wejściem do określonych obiektów.

Rezydent

W miejscu pobytu uczestnikom imprez grupowych (wczasy, wycieczki) towarzyszy rezydent. Jest to osoba, której celem jest przekazanie przydatnych informacji na temat miejsca wypoczynku. U rezydenta mogą Państwo również zakupić wycieczki fakultatywne.

Prosimy o niezwłoczne informowanie rezydenta o ewentualnych kłopotach , wszelkich zastrzeżeniach dotyczących organizacji pobytu czy jakości hoteli .

Rezydent odpowiada za zakwaterowanie gości i transfery z lotniska do hotelu / w niektórych przypadkach pomoc tą oferują inne specjalnie przeszkolone w tym celu osoby

Państwa kontakt z rezydentem, zależny jest od „polityki” biura podróży. Niektórzy przedstawiciele są bardzo często do dyspozycji klientów, a inni „nie narzucają ” się i ich obecność jest bardzo rzadka.

Zwykle następnego dnia po przyjeździe, lub w dniu rozpoczęcia wczasów, odbywa się spotkanie powitalne, podczas którego zapoznają się Państwo z praktycznymi informacjami.

Dalszy Kontakt z rezydentem jest możliwy podczas dodatkowych dyżurów w hotelu oraz za pomocą telefonu. Numer telefonu powinien zostać Państwu przekazany podczas pierwszego spotkania.

Dla Państwa wygody wszelkie informacje, dane kontaktowe, godziny spotkań, opisy wycieczek fakultatywnych są zamieszczone na tablicy informacyjnej lub specjalnym segregatorze, dostępnym najczęściej w pobliżu recepcji / w przypadku hoteli z oferty pozakatalogowej, last minute – bez podawania nazwy hotelu, może się zdarzyć, że tablica lub segregator będą w tym miejscu niedostępne

Prosimy zwrócić uwagę, że Państwa opiekun nie towarzyszy podczas podróży samolotem. Rezydent zazwyczaj mieszka w miejscu wakacyjnym przez cały sezon i ma pod opieka turystów w kilku hotelach.
Większość wycieczek fakultatywnych organizowanych przez miejscowe agencje odbywa się w języku polskim. Rezydent nie ma obowiązku uczestnictwa w nich.

Przy wylotach z portów zagranicznych oraz wyjazdach do krajów egzotycznych zazwyczaj są Państwo pod opieką obcojęzycznego przedstawiciela. Osoby te najczęściej mówią po niemiecku i angielsku. Czasem zamiast rezydenta mają Państwo opiekę przedstawiciela kontrahenta w miejscu pobytu.

Informacje o języku w jakim porozumiewa się rezydent – przedstawiciel zawarte są w katalogach biur podróży.
Rezydent zazwyczaj nie jest dostępny w przypadku pobytów z dojazdem własnym. W razie problemów prosimy o szukanie pomocy u obsługi recepcji hotelowej.

Animatorzy polskojęzyczni

W miejscu wakacyjnym mogą się Państwo spotkać z polskojęzycznymi animatorami. Są to przedstawiciele biura, których zadaniem jest urozmaicenie wolnego czasu dla dzieci i dorosłych poprzez zabawy, konkursy, zajęcia sportowe itp.

Prosimy pamiętać, że animacje odbywają się w określonych godzinach, a opieka nad dziećmi nie jest indywidualna lecz odbywa się w grupie.

Polskojęzyczne animacje zazwyczaj  odbywają się w wyznaczonych terminach. W sezonie letnim najczęściej od 15.06 do 15.09. W sezonie zimowym głównie w okresie ferii.